Uwaga na maile ws. zaległości składkowych

Autor: Usługi księgowe łódź

Wirus komputerowy ZUSPrzedsiębiorco! Uważaj na fałszywe maile dotyczące zaległości składkowych na ubezpieczenia społeczne. Zawierają zawirusowane oprogramowanie.

Czytaj więcej o fałszywych mailach ws. zaległości składkowych …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Sprawdź poprawność NIP

Autor: Usługi księgowe łódź

Poprawność numeru NIPOd 19 października br. na Portalu Podatkowym można weryfikować on-line identyfikator podatkowy NIP. To kolejna elektroniczna usługa Ministerstwa Finansów, która zwiększa bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Czytaj więcej o sprawdzaniu poprawności numeru NIP …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Nowa jakość w relacjach państwa z podatnikiem

Autor: Usługi księgowe łódź

Podatnik urząd skarbowy ŁódźZwiększenie ochrony praw podatnika m.in. przez wzmocnienie jego pozycji w relacjach z administracją podatkową oraz poprawę efektywności wymiaru i poboru podatków przewidują kierunkowe założenia nowej Ordynacji podatkowej, przyjęte przez rząd 13 października 2015 r. Prawa podatnika będą lepiej chronione dzięki przyjęciu domniemania, zgodnie z którym podatnik jest rzetelny i świadomie nie dąży do naruszenia prawa podatkowego, a wątpliwości należy rozstrzygać na jego korzyść (zasada „in dubio pro tributario”). Zostaną też stworzone ramy prawne oparte na współpracy między organami podatkowymi a podatnikami, a większą rolę stabilizacyjną będzie pełnić przedawnienie.

Czytaj więcej o relacjach państwa z podatnikiem …

Tagi księgowe: , , ,

Podobne wpisy księgowe

Godziny pracy urzędu skarbowego Łódź15 października 2015 r. rozpoczyna się pilotaż wydłużonych godzin pracy w wybranych urzędach skarbowych na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego. Doświadczenia zgromadzone w trakcie pilotażu przyczynią się do zaprojektowania rozwiązań, dzięki którym Administracja Podatkowa zwiększy dostępność swoich usług zgodnie z potrzebami klientów.

Czytaj więcej o wydłużonych godzinach pracy urzędów skarbowych …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Marek Belka Rada Polityki PieniężnejW dniach 5-6 października odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie:

Czytaj więcej o stopach procentowych w Polsce …

Tagi księgowe: , , ,

Podobne wpisy księgowe