Unikanie opodatkowania15 lipca 2016 weszła w życie klauzula, która ograniczy zjawisko szkodliwej „optymalizacji” podatkowej stosowanej przez część podatników, w tym firmy stanowiące spółki działające w ramach ponadnarodowych korporacji.

Czytaj więcej o działaniach Ministerstwa Finansów związanych z przeciwdziałaniem unikaniu opodatkowania …

Podobne wpisy księgowe

Celnicy zarekwirowali nielegalne papierosyFunkcjonariusze łódzkiego Wydziału Zwalczania Przestępczości zarekwirowali największy w tym roku transport papierosów bez akcyzy.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia br., na autostradzie A2, w okolicach Strykowa, gdzie celnicy zatrzymali do kontroli samochód dostawczy z województwa kujawsko – pomorskiego.

Czytaj więcej o łódzkich celnikach …

Podobne wpisy księgowe

Skuteczniejsza kontrola skarbowaPierwszych 6 miesięcy 2016 r. przyniosło wyraźny wzrost skuteczności kontroli skarbowych. Łączna wartość związanych z ustaleniami kontrolerów wpłat do budżetu oraz zatrzymanych wypłat nienależnego zwrotu VAT wyniosła w tym okresie 832 mln zł i była o 71,3 proc. większa niż w I półroczu 2015 r. To przede wszystkim efekt zmiany modelu działania, który obecnie kładzie nacisk na lepszą analizę ryzyka i skoncentrowanie się na tych obszarach, gdzie nadużycia dokonywane są najczęściej i obejmują największe kwoty.

Czytaj więcej o skuteczniejszej kontroli skarbowej – wyniki I półrocza 2016 r. …

Podobne wpisy księgowe

Fałszywy emailMinisterstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o ujawnieniu ukrytych dochodów i kontroli podatkowej.

Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik.

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!

Czytaj więcej o fałszywych e-mailah na temat kontroli dochodów …

Podobne wpisy księgowe

Raport o rynku pracy w I kw. 2016 r.

Autor: Usługi księgowe łódź

Praca biuro rachunkowe ŁódźAnalizy NBP: W I kwartale 2016 r. zaobserwowano kontynuację poprawy na rynku pracy – dynamiczny wzrost liczby osób pracujących, bezrobocie poniżej historycznego minimum i umiarkowany wzrost wynagrodzeń.

W I kw. 2016 r. dynamika liczby pracujących w badaniu BAEL co prawda obniżyła się (1,1% r/r, sa), spowodowane było to jednak korektą populacji BAEL. Spośród sektorów gospodarki liczba pracujących najsilniej rosła w przemyśle, choć ponownie to usługi były odpowiedzialne za większość wzrostu zatrudnienia. Jednocześnie wyraźne spadki odnotowały rolnictwo i sfera publiczna.

Czytaj więcej o rynku pracy w I kw. 2016 r. …

Podobne wpisy księgowe