Narodowa Loteria ParagonowaJuż 1 października 2015 r. rusza nowatorska w naszym kraju loteria – zainicjowana przez Ministerstwo Finansów – Narodowa Loteria Paragonowa. Ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Wszyscy, którzy na specjalnej stronie internetowej zarejestrują dowód zakupu za minimum 10 zł, wezmą udział w losowaniu cennych nagród, w tym samochodów, tabletów i laptopów.

Czytaj więcej o pierwszej w Polsce loteria paragonowej …

Tagi księgowe: , , ,

Podobne wpisy księgowe

Rząd za członkostwem Polski w AIIB

Autor: Usługi księgowe łódź

Członkostwo Polski w AIIBRada Ministrów na posiedzeniu 25 sierpnia br. wyraziła zgodę na podpisanie przez Polskę umowy o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). Jej ratyfikacja będzie formalnym warunkiem uzyskania przez Polskę członkostwa w tej nowotworzonej międzynarodowej instytucji finansowej. Członkostwo w AIIB wzmocni współpracę gospodarczą i polityczną Polski z Azją oraz stworzy nowe możliwości biznesowe dla polskich przedsiębiorstw.

Czytaj więcej o czlonkostwie Polski w AIIB …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Kontrola zwolnień lekarskich biuro rachunkowe ŁódźKwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich w drugim kwartale 2015 r. wyniosła prawie 47, 9 mln zł, a w pierwszym półroczu – 100,5 mln.

Zgodnie z ustawowymi uprawnieniami, ZUS prowadzi kontrole zarówno pod kątem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jak i prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich.

Czytaj więcej o kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu 2015 r. …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Bilans płatniczy Polski w czerwcu 2015 r.

Autor: Usługi księgowe łódź

Bilans płatniczy PolskiDane NBP: W czerwcu 2015 r. w rachunku bieżącym bilansu płatniczego odnotowano ujemne salda dochodów pierwotnych i dochodów wtórnych oraz dodatnie salda usług i obrotów towarowych Łączne saldo rachunku bieżącego i kapitałowego, w analizowanym miesiącu, było ujemne i wyniosło 2,6 mld zł.

Z opublikowanych przez NBP 13 sierpnia danych wstępnych dotyczących bilansu płatniczego Polski za czerwiec 2015 r. wynika, że saldo rachunku bieżącego było ujemne i wyniosło 3,5 mld zł. W analogicznym miesiącu 2014 r. saldo rachunku bieżącego również było ujemne i wyniosło 3,4 mld zł.

Czytaj więcej o bilans płatniczym Polski …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Ordynacja podatkowa biuro rachunkowe ŁódźKluczowe założenia nowej ordynacji podatkowej, zmiany w Administracji Podatkowej oraz rozwój i modernizacja Krajowej Informacji Podatkowej to najważniejsze tematy rozmów wiceministrów finansów Janusza Cichonia i Jarosława Nenemana z łódzkimi przedsiębiorcami. W spotkaniu, które odbyło się 13 lipca 2015 r. w Izbie Skarbowej w Łodzi, uczestniczyli również wicedyrektor Departamentu Polityki Podatkowej w MF Włodzimierz Gurba oraz kierownictwo łódzkiej Administracji Podatkowej, Kontroli Skarbowej oraz Służby Celnej.

Czytaj więcej o zmianach w Ordynacji podatkowej …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe