Kontrola zwolnień lekarskich biuro rachunkowe ŁódźKwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich w drugim kwartale 2015 r. wyniosła prawie 47, 9 mln zł, a w pierwszym półroczu – 100,5 mln.

Zgodnie z ustawowymi uprawnieniami, ZUS prowadzi kontrole zarówno pod kątem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jak i prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich.

Czytaj więcej o kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu 2015 r. …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Bilans płatniczy Polski w czerwcu 2015 r.

Autor: Usługi księgowe łódź

Bilans płatniczy PolskiDane NBP: W czerwcu 2015 r. w rachunku bieżącym bilansu płatniczego odnotowano ujemne salda dochodów pierwotnych i dochodów wtórnych oraz dodatnie salda usług i obrotów towarowych Łączne saldo rachunku bieżącego i kapitałowego, w analizowanym miesiącu, było ujemne i wyniosło 2,6 mld zł.

Z opublikowanych przez NBP 13 sierpnia danych wstępnych dotyczących bilansu płatniczego Polski za czerwiec 2015 r. wynika, że saldo rachunku bieżącego było ujemne i wyniosło 3,5 mld zł. W analogicznym miesiącu 2014 r. saldo rachunku bieżącego również było ujemne i wyniosło 3,4 mld zł.

Czytaj więcej o bilans płatniczym Polski …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Ordynacja podatkowa biuro rachunkowe ŁódźKluczowe założenia nowej ordynacji podatkowej, zmiany w Administracji Podatkowej oraz rozwój i modernizacja Krajowej Informacji Podatkowej to najważniejsze tematy rozmów wiceministrów finansów Janusza Cichonia i Jarosława Nenemana z łódzkimi przedsiębiorcami. W spotkaniu, które odbyło się 13 lipca 2015 r. w Izbie Skarbowej w Łodzi, uczestniczyli również wicedyrektor Departamentu Polityki Podatkowej w MF Włodzimierz Gurba oraz kierownictwo łódzkiej Administracji Podatkowej, Kontroli Skarbowej oraz Służby Celnej.

Czytaj więcej o zmianach w Ordynacji podatkowej …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

Dochody z Uber podlegają opodatkowaniu

Autor: Usługi księgowe łódź

Złotowki usługi księgowe ŁódźW związku z rosnącą popularnością aplikacji mobilnej Uber Ministerstwo Finansów informuje, że dochody osób fizycznych uzyskane z tytułu świadczenia usług transportowych z wykorzystaniem tej aplikacji podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.).

Czytaj więcej o opodatkowaniu dochodów z Uber …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe

ZUS ponownie ostrzega przed fałszywymi e-mailami

Autor: Usługi księgowe łódź

Email biura rachunkowego z ŁodziZakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina przedsiębiorcom, że jeżeli nie zdecydowali się na kontakt z opiekunem klienta drogą e-mailową, to ZUS żadnych e-maili do nich nie wysyła. Prosimy więc uważać na wszelką korespondencję elektroniczną zwracającą uwagę na błędy w rozliczeniach składkowych. Ostrzeżenie spowodowane jest wzmożoną aktywnością osób podszywających się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj więcej o ostrzeżeniu ZUS przed fałszywymi e-mailami …

Tagi księgowe: , ,

Podobne wpisy księgowe