Fundusz inwestycyjny Europa Środkowo Wschodnia„Fundusz Inwestycyjny Europa Środkowo-Wschodnia – Chiny 16+1″ – to nazwa nowej instytucji finansowej zaprezentowanej na spotkaniu wiceministrów finansów prof. Konrada Raczkowskiego i Piotra Nowaka z przedstawicielami jednego z twórców funduszu – Industrial and Commercial Bank of China (ICBC). Spotkanie odbyło się 19 stycznia 2016 r. w Ministerstwie Finansów.

Czytaj więcej o spotkaniu z Chińczykami …

Podobne wpisy księgowe

Niezrozumiała decyzja jednej z agencji ratingowych

Autor: Usługi księgowe łódź

Ocena ratingowa PolskiDecyzja agencji ratingowej Standard & Poor’s o obniżeniu oceny ratingowej Polski jest niezrozumiała z punktu widzenia analizy ekonomicznej i finansowej. Decyzja ta jest sprzeczna z ocenami pozostałych agencji ratingowych, największych międzynarodowych instytucji finansowych oraz uczestników rynków finansowych. Jest tym bardziej niezrozumiała, że nie została poprzedzona zmianą perspektywy oceny ratingowej, która przed decyzją agencji S&P była pozytywna. W opinii MF rozczarowujące jest podejście agencji do kwestii dialogu ze stroną polską w celu wyjaśnienia wątpliwości zgłaszanych przez agencje do tzw. klimatu politycznego.

Czytaj więcej o niezrozumiałej decyzji agencji ratingowej …

Podobne wpisy księgowe

Uwaga na maile ws. zaległości składkowych

Autor: Usługi księgowe łódź

Wirus komputerowy ZUSPrzedsiębiorco! Uważaj na fałszywe maile dotyczące zaległości składkowych na ubezpieczenia społeczne. Zawierają zawirusowane oprogramowanie.

Czytaj więcej o fałszywych mailach ws. zaległości składkowych …

Podobne wpisy księgowe

Sprawdź poprawność NIP

Autor: Usługi księgowe łódź

Poprawność numeru NIPOd 19 października br. na Portalu Podatkowym można weryfikować on-line identyfikator podatkowy NIP. To kolejna elektroniczna usługa Ministerstwa Finansów, która zwiększa bezpieczeństwo obrotu gospodarczego.

Czytaj więcej o sprawdzaniu poprawności numeru NIP …

Podobne wpisy księgowe

Nowa jakość w relacjach państwa z podatnikiem

Autor: Usługi księgowe łódź

Podatnik urząd skarbowy ŁódźZwiększenie ochrony praw podatnika m.in. przez wzmocnienie jego pozycji w relacjach z administracją podatkową oraz poprawę efektywności wymiaru i poboru podatków przewidują kierunkowe założenia nowej Ordynacji podatkowej, przyjęte przez rząd 13 października 2015 r. Prawa podatnika będą lepiej chronione dzięki przyjęciu domniemania, zgodnie z którym podatnik jest rzetelny i świadomie nie dąży do naruszenia prawa podatkowego, a wątpliwości należy rozstrzygać na jego korzyść (zasada „in dubio pro tributario”). Zostaną też stworzone ramy prawne oparte na współpracy między organami podatkowymi a podatnikami, a większą rolę stabilizacyjną będzie pełnić przedawnienie.

Czytaj więcej o relacjach państwa z podatnikiem …

Podobne wpisy księgowe